Jesteś tutaj: Główna » News » Mike McDonald – tragiczne zakończenie służby

Mike McDonald – tragiczne zakończenie służby

wypadek1

Wybuch dało się słyszeć z odległości paruset metrów. Wielka chmura dymu uniosła się nad oblicze Verona Beach, po czym powoli opadła na okoliczne budynki. Słychać było krzyki, jęki, żałosne wołanie o pomoc. Patrol oficera policji trzeciego stopnia Mike’a McDonalda ( † 44 l.) nad terenami plaży dnia dwunastego października 2013 roku skończył się tragicznie.

Ta śmierć wstrząsnęła całym miastem. Umarł wybitny policjant, obywatel Stanów Zjednoczonych, ale przede wszystkim mąż, ojciec – ktoś, kto był ostoją oraz podparciem dla swoich bliskich. Pomyślmy – czy do tej śmierci musiało dojść? Czy można było jej jakoś zapobiec? Dlaczego tak proste czynniki zadecydowały o ludzkim życiu? Przybliżmy sytuację dla osób, które nie orientują się w tym, co wydarzyło się ostatniej nocy.

Wieczorny patrol – wydawało by się, że dzień jak co dzień, oficer McDonald wsiada do helikoptera, uruchamia silnik i rusza w poszukiwaniu wydarzeń mogących przykuć jego uwagę. Zauważa grupkę fanatyków szybkich samochodów – krąży nad nimi przez pewien okres czasu. W pewnym momencie w helikopterze z niewiadomych powodów gaśnie silnik – maszyna w momencie spada w dół, na okoliczne pojazdy. Na miejscu w chwili pojawia się ogień – ogień śmierci, który zabiera ze sobą policjanta błagającego o ratunek. Po niedługiej chwili z helikoptera zaczyna wyciekać nafta – nie trzeba było długo czekać, ażeby doszło do wybuchu, który zniszczył praktycznie wszystko dookoła.bedente

Na całe szczęście w nieszczęściu, oprócz oficera, żadna z postronnych, będących tam osób nie została ranna. Na miejscu po pewnym czasie pojawiły się służby porządkowe – CGH oraz EMS, które zaczęły łagodzić skutki tej okropnej tragedii. Po akcji ratunkowej od razu stwierdzono zgon oficera, z przyczyn mechanicznych powstałych podczas upadku oraz pożaru helikoptera.

Dnia następnego postanowiłem przeprowadzić wywiad z panią Camilą Smith (27 l.) będącą porucznikiem w Los Santos Fire Department. Dowiedziałem się z niego bardzo niewiele – nadal nieznane są przyczyny spadku helikoptera, nie wiadomo, czy w ogóle zostaną ustalone.

Trochę więcej na temat całej sprawy powiedział mi oficer pierwszego stopnia, Louis Bedente (33 l.)

Wiadomo, dlaczego doszło do katastrofy? Były to problemy techniczne, czy może jakaś zasadzka, zaplanowana akcja?

Na pewno były to problemy techniczne. Lądowisko jest cały czas chronione i nie ma możliwości jakiejkolwiek akcji, nikt nie mógł nic przy tym majstrować.

Czy pan McDonald miał rodzinę, kogoś bliskiego?

Mike chyba rozwiódł się z żoną trzy miesiące temu. Mieszkał w przyczepie AWSU – od tamtej pory mieszkał sam. *westchnięcie* Żona jednak bardzo przeżywa fakt jego śmierci.

Po rozmowie przeprowadzonej z panem Bedente nie mam jakichkolwiek wątpliwości – rodzina pana McDonalda odwróciła się od niego jakiś czas temu. Nie wiem, czy były to kłótnie małżeńskie z powodu pieniędzy, pracy, może dzieci – nie wnikajmy w to. Co jednak musi  czuć teraz ta kobieta, wiedząc, że straciła męża, de facto będąc z nim mocno skłócona? Co ona ma dzisiaj powiedzieć? Jest kompletnie załamana – straciła ostoję, miłość swojego życia, osobę, z którą chciała żyć do samego końca. Czemu tak o tym mówię?

Katastrofie można było zapobiec – to nie ulega wątpliwości. Przez drobne niedopatrzenia, niepoprawne serwisowanie sprzętu policyjnego, typowo lekceważące podejście do ważnych spraw zginął człowiek. Zginął człowiek, który miał rodzinę, ponadto ludzi mogło zginąć o wiele więcej! Należy zadać sobie pytanie – kto dopuścił do tej tragedii? Kto nie zadbał o to, żeby sprzęt był sprawny i gotowy do użytku?! Kto ma na sumieniu pana McDonalda?! Na to pytanie, niestety, każdy dobrze zna odpowiedź. W tym wypadku to sam departament policyjny przyczynił się do śmierci tego człowieka. Człowieka, który poświęcał się pracy i przekładał ją nad wszystko inne, który ratował ludzkie życie i zdrowie w imię ojczyzny, kraju.

wypadek2

Pogrzeb oficera odbył się trzynastego października 2013 roku, o godzinie siedemnastej. Funkcjonariusz spoczął na Cmentarzu w Los Santos w Alei Gwiazd. Oddajmy pewien hołd temu człowiekowi, odmówmy za niego chociaż krótką modlitwę, serdecznie Was do tego zachęcam – moim zdaniem z pewnością na nią zasłużył…

O autorze

30-letni reporter, pochodzący z Londynu. Absolwent uniwersytetu Oxford, działacz społeczno-polityczny, redaktor Weazel Broadcasting Company. Zdobywca nagrody Golden Pylon w roku 2001 za program publicystyczny "Nieznany świat" mówiący o życiu w krajach Ameryki Południowej.

Liczba artykułów : 15

Pogoda

Los Santos
Today Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
It is forcast to be Partly Cloudy at 7:00 PM PST on January 21, 2018
Partly Cloudy
17°/7°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 22, 2018
Clear
21°/9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 23, 2018
Clear
23°/9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 24, 2018
Clear
23°/9°
It is forcast to be Partly Cloudy at 7:00 PM PST on January 25, 2018
Partly Cloudy
18°/7°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 26, 2018
Clear
19°/7°

© 2013 Weazel News. Informacje przedstawione na stronie są fikcyjne.

Scroll to top