Jesteś tutaj: Główna » News » Pożar w centrum miasta – nieszczęśliwy wypadek…?

Pożar w centrum miasta – nieszczęśliwy wypadek…?

1

Dnia 4 października 2013 roku w godzinach wieczornych na Giggles Street, w dzielnicy Marina doszło do pożaru budynku mieszkalnego – domu jednorodzinnego. W ciągu trzech minut od pojawienia się ognia na miejscu zjawiły się trzy jednostki straży pożarnej, dwa ambulansy oraz cztery radiowozy policji Los Santos. Pożar został ugaszony w ciągu jednej godziny, po tym czasie sanitariusze z oddziału wyjazdowego wraz z funkcjonariuszami wkroczyli do budynku celem znalezienia osób mogących ucierpieć w wydarzeniu. W budynku znaleziono szczątki trzech osób – Sary Cornel († 28 l.), Maxa Cornela († 12 l.) oraz Olivii Cornel († 2 l.) Najstarsza ofiara tej katastrofy była ciężarna – lekarze ustalili, iż kobieta była w ósmym miesiącu ciąży. Po akcji policjanci zabezpieczyli teren i wszczęli postępowanie śledcze.

Dom należał do Clarka Cornela (31 l.), oficera policji stopnia pierwszego w Los Santos Police Department. W wyniku pożaru zginęła jego najbliższa rodzina, stracił on również cały dorobek życia. Poszkodowany odmówił nam jakiegokolwiek komentarza na ten temat, jest zdruzgotany całą sytuacją. Policja ustaliła, że przyczyną pożaru było podpalenie, pracują nad ustaleniem sprawców tragedii. Na miejscu, już po całej sytuacji przeprowadziłem krótką rozmowę z funkcjonariuszem koordynującym.

Alexander Alquist: Wiadomo, co mogło być przyczyną pożaru?

Funkcjonariusz: Nie możemy niczego wykluczyć, istnieje prawdopodobieństwo podpalenia, szczegółów dowiemy się po dokładniejszej ekspertyzie.

Alexander Alquist: Czy właściciel domu miał jakichś wrogów, ktoś życzył mu źle?

Funkcjonariusz: Niestety nie mogę udzielić panu takich informacji.

Alexander Alquist: Więc miał, mam rację? Wrogów nabył w pracy, czy może w życiu prywatnym?

Funkcjonariusz: Nie posiadamy takich informacji, proszę opuścić miejsce zdarzenia.

Czy policja ma coś do ukrycia w tej sprawie? Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że sprawcą podpalenia mogli być członkowie brutalnego gangu aktywnie działającego na terenach Los Flores, IdlewoodE/S Varrio Nuevos XIII. Może departament policji, może sam Cornel nadepnął im na odcisk, a Ci postanowili wysłać ostrzeżenie? A może to osobiste porachunki funkcjonariusza Cornela z gangiem nie mające nic wspólnego z pracą? Nielegalne interesy, handel narkotykami, bronią? Tego nie wiemy, jednak najsmutniejsze w tym całym wydarzeniu jest to, że zginęły niewinne osoby – czym przecież mogło zasłużyć sobie na śmierć dwuletnie, czy dwunastoletnie dziecko? Dziecko, które miało przed sobą całe życie? No właśnie.

2

Statystyki dowodzą, że od roku 2010 odsetek tragedii rodzinnych (zabójstwa, okaleczenia, wandalizm) związanych z zawodem wzrósł aż o 12%. Największa ilość katastrof dotknęła funkcjonariuszy prawa (LSPD, FBI), bo aż 6 punktów procentowych, zaraz po nich plasują się pracownicy sądów (adwokaci, sędziowie, prokuratorzy) – cztery punkty procentowe. Pozostałe dwa procent to inne zawody, nie stwarzające realnego zagrożenia dla życia, zdrowia i przybytków rodzin pracujących (dane przedstawione na podstawie badań przeprowadzonych w 32 stanach na terenie Ameryki przez Instytut Statystyki Ogólnej, 2013).

Pan Cornel o tym, jak zaangażowanie w pracy może przełożyć się na życie prywatne, przekonał się bardzo dotkliwie – możemy się domyślać, że jego praca miała duży związek z podpaleniem. Należy zadać sobie pytanie – jak bardzo warto się poświęcać dla pracy, mając rodzinę u boku? Czy nie lepiej będzie czasem jednak odpuścić dla dobra swoich bliskich? Odpowiedź pozostawiam Wam, czytelnikom.

O autorze

30-letni reporter, pochodzący z Londynu. Absolwent uniwersytetu Oxford, działacz społeczno-polityczny, redaktor Weazel Broadcasting Company. Zdobywca nagrody Golden Pylon w roku 2001 za program publicystyczny "Nieznany świat" mówiący o życiu w krajach Ameryki Południowej.

Liczba artykułów : 15

Pogoda

Los Santos
Today Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
It is forcast to be Partly Cloudy at 7:00 PM PST on January 21, 2018
Partly Cloudy
17°/7°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 22, 2018
Clear
21°/9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 23, 2018
Clear
23°/9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 24, 2018
Clear
23°/9°
It is forcast to be Partly Cloudy at 7:00 PM PST on January 25, 2018
Partly Cloudy
18°/7°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 26, 2018
Clear
19°/7°

© 2013 Weazel News. Informacje przedstawione na stronie są fikcyjne.

Scroll to top