Jesteś tutaj: Główna » News » Szturm więzienia? – napad na DoC

Szturm więzienia? – napad na DoC

Doc

Department of Corrections – wydawałoby się, że pomimo trzymania tutaj olbrzymiej ilości kryminalistów, jest to bezpieczne dla pracowników miejsce. A przynajmniej dla tych, którzy nie mają bezpośredniej styczności z więźniami – na przykład z oficerami stróżującymi przy bramie więzienia. Wszechobecne kamery, środki pomagające się obronić pod ręką, wieloletni trening przystosowujący do warunków takich, jak tutaj. Mogłoby się wydawać, że nie ma nic, co zaskoczyłoby potencjalnego funkcjonariusza DoC. A jednak.

Dnia 14 października 2013 roku doszło do nieciekawego indycentu w Więzieniu Stanowym na przedmieściach Los Santos. Nieznanej tożsamości mężczyzna w średnim wieku chciał koniecznie dostać się na teren więzienia. Z relacji świadków wiadomo, iż był to osobnik pochodzenia arabskiego, bowiem był właśnie takiej karnacji, ponadto wykrzykiwał hasła typowo propagandowe, groził departamentowi wysadzeniem placówki, zamachem. Oficerem, który zdecydował się skuć i zatrzymać podejrzaną osobę, był Oscar Jackson – niestety zatrzymanie nie obyło się bez problemów. Funkcjonariusz został przez podejrzanego mężczyznę ciężko raniony – sprawę opanował drugi oficer, Peter Severide, który udzielił pierwszej pomocy koledze oraz zawiadomił służby policyjne i medyczne.

Następnego dnia postanowiłem przeprowadzić na antenie wywiad z oficerem Peterem Severide, chcąc dowiedzieć się nieco więcej na temat całego wydarzenia. Oto kilka pytań, które zadałem mężczyźnie podczas audycji.

severideWiadomo konkretnie, kim był napastnik, skąd pochodził, jakie miał motywy?

Był to człowiek pochodzenia Arabskiego, z tego, co zrozumiałem, krzyczał, że chciał wysadzić placówkę. Na szczęście były to tylko groźby, po wszystkim oficerowie CERT wraz z członkami K9 przeszukali miejsce w poszukiwaniu ładunku. Nic nie znaleziono.

Jak to wyglądało z twojej perspektywy? Czy bałeś się o własne zdrowie, życie? Czy takie akcje zdarzają się często i czy jesteś do nich przyzwyczajony?

Moja praca jest wbrew pozorom bardzo niebezpieczna. Nikt z oficerów nie wie, kiedy jakiś więzień wywoła bunt, lub ktoś z zewnątrz spróbuje zaburzyć spokój placówki. Obecnie DoC zatrudnia około setki oficerów, wszyscy są wyszkoleni na różnego typu akcje, jednakże los lubi być nieprzewidywalny.

To już kolejny przejaw agresji w naszym mieście, która ma swoje podłoże religijne, lub etniczne. Całkiem niedawno został postrzelony na South Central przypadkowy człowiek tylko z powodu koloru skóry, swojej rasy. Teraz w Los Santos zawitał człowiek chcący wysadzić ważną instytucję w imię wiary. Do czego jeszcze posuną się kryminaliści?

O autorze

30-letni reporter, pochodzący z Londynu. Absolwent uniwersytetu Oxford, działacz społeczno-polityczny, redaktor Weazel Broadcasting Company. Zdobywca nagrody Golden Pylon w roku 2001 za program publicystyczny "Nieznany świat" mówiący o życiu w krajach Ameryki Południowej.

Liczba artykułów : 15

Pogoda

Los Santos
Today Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
It is forcast to be Partly Cloudy at 7:00 PM PST on January 21, 2018
Partly Cloudy
17°/7°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 22, 2018
Clear
21°/9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 23, 2018
Clear
23°/9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 24, 2018
Clear
23°/9°
It is forcast to be Partly Cloudy at 7:00 PM PST on January 25, 2018
Partly Cloudy
18°/7°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM PST on January 26, 2018
Clear
19°/7°

© 2013 Weazel News. Informacje przedstawione na stronie są fikcyjne.

Scroll to top